5. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

20.09.2009 Celý región

HK 36 Skalica - HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 1. R. Školiak (R. Hartmann, Pálffy), 37. R. Hartmann (R. Školiak, Zálešák) - 20. Buc (Fabian)
Vylúčení: 4:10 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: Lokšík - Bundil, Stano
2783 divákov

Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, M. Výborný, Škápik, Škadra, R. Jendek, Schnabel, Gula - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Lušňák, R. Školiak, D. Pašek - Kocák, Jarolín, T. Višňovský - Kutálek, Kostourek, Šátek
Poprad: Šimonovič - Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, Dora, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - P. Svitana, Šechný, Igor Majeský - Mašlonka, Rataj, Marcel Haščák - Čížek, V. Žemba, Buc

V zápase o 1. priečku sa stretli domáci s najlepším extraligovým útokom s Popradom s najlepšou obranou. Úvodné sekundy sa začali šancou Zálešáka, ktorého faulovali Fabian i Škovíra a domáci za sedem sekúnd premenili výhodu gólom Školiaka nad Šimonovičovu lapačku. V ďalších presilovkách neuspeli hostia ani domáci. V 8. minúte Šimonoviča prekvapil gólom nabudený Školiak, no skóre sa nemenilo. Ďalšie šance nevyužili ani Zálešák s Pálffym, no zahrozili aj hostia, keď domáci nedokázali vyviezť puk z vlastnej tretiny. Rafaj v 14. minúte zblízka nedal. V protiútoku stroskotal na Šimonovičovi Jarolím. V závere pritlačili hostia. Najskôr Jasečko ohrozil Faltera od modrej a v 20. minúte nedôslednosť domácich v obrannej činnosti Gútha na 1:1. V úvode 2. tretiny bol v úniku Pálffy, presilovka však zostala nevyužitá. Domáci napriek prevahe pri zakončovani neboli dôrazní. Na 2:1 sa im podarilo zvýšiť pri vylúčení Kloudu v 37. minúte keď zabojoval Školiak a jeho prihrávku zblízka doklepol Hartmann na 2:1. V závere hostia pritlačili, no v tlaku vyťažili len nastrelenie žrďky Falterovej brány. V 3. časti zápasu sa bojovalo o každý meter ľadu. Nebol čas ani priestor na kombinačnú hru. V 46. minúte prenikol pred Faltera obranca Popradu Fabián. Jeho strela skončila na Falterovej žrďke ktorú si v tomto zápase veľmi dobre postavil. Hostia mali čas korigovať skóre od 47. minúty pri vylúčení Kotáka, no Šechný im túto možnosť svojím faulom pokazil. To isté sa udialo po 51. minúte pri vylúčení domáceho Škadru keď opätovne Šechný fauloval a hralo sa štyria na štyroch. V 55. minúte bol vylúčený Dora za faul na prenikajúceho Zálešáka. Domáci ju zahrali celkom dobre, no bez poisťovacieho gólu. Výsledok bol tak stále na vážkach. Domáci v posledných minútach hostí nepustili do powerplay a v napínavom zápase ubránili tesné víťazstvo.

Martin Pešout, tréner Skalice: "Myslím si, že to naše víťazstvo 2:1 bolo vzhľadom na priebeh hry veľmi upracované. Hlavne v 2. tretine sme mali 6-7 šancí, ale hoci sme góly nedali, koncovka nebola dnes zlá. Chceli sme zvýšiť skóre, ale brankár bol proti. Tým držal hostí až do konca zápasu v nádeji na úspech. My sme sa v 3. tretine trocha stiahli a keďže máme skúsené mužstvo, víťazstvo sme udržali. "
Július Pénzeš, asistent trénera Popradu: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, pretože sme veľa minút hrali v oslabení. Skalica nás dostala pod tlak, vyzeralo to, že bola dnes lepšia. Dovolím si tvrdiť, že v hre 5 na 5 sme boli vyrovnabným súperom. Vytvorili sme si aj šance, viac gólov sme však nedali a preto ostal výsledok taký ako v 40. minúte. "

HC K-Cero Nitra - Dukla Trenčín 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Góly: 21. E. Čaládi (T. Chrenko, Ďurák), 31. E. Čaládi (Podstavek, T. Chrenko), 51. M. Slovák - 2. Tybor (Valčák, T. Radulay), 10. T. Radulay (Valčák, Sekeráš), 28. Dubec (Tybor, T. Radulay), 43. Sekeráš (Valčák, T. Radulay)
Vylúčení: 3:10 na 2 min, navyše: M. Kováčik, M. Slovák (obaja Nitra) na 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Goga - Gašparík, Zvrškovec
3500 divákov

Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - Rumpel, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji - H. Ručkay, Dobrý, Baran
Trenčín: Kováč - Gabriš, Fatyka, Trefný, Sekeráš, J. Liška, Hančák, Kvetan, Martin Chovan - Dubec, Šimíček, Filo - Tybor, Valčák, T. Radulay - Paroulek, E. Hartmann ml. , Balga - Troliga, P. Kopecký, L. Ružička

MHC Martin - HK Orange 20 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 10. Markovič (Themár, Galamboš), 22. Themár (Markovič, Obuch), 29. Trokan (L. Říha, Appel), 37. Themár (Galamboš, Markovič)
Vylúčení: 2:5 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Valachovič – Tornay, R. Bednár
1500 divákov

Martin: Dzubina - Klepáč, Polák, Pozník, Ďatelinka, Drgoň, Obuch - Uram, M. Beran, I. Dornič - Appel, L. Říha, Trokan - Themár, Markovič, Galamboš
HK Orange 20: Čiliak - Jaborník, Rais, M. Marinčin, Slimák, Vojsovič, Šiška, T. Devečka, Lisoň - L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič - Uhnák, Grošaft, M. Bakoš - Ján Sýkora, Mlynarovič, Jankovský - Cingel, J. Petro, Šimčák

HKm Zvolen - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 13. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj, Gálik), 31. Lelkeš (R. Liščák, Michal Chovan), 38. Gálik (L. Čierny), 52. J. Kopecký (Gálik, Sochor), 55. J. Kopecký (Gálik, L. Čierny) - 34. Roháč (Pohanka, M. Bartánus), 37. J. Halaj (Cibuľa, Heš)
Vylúčení: 7:7 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: D. Konc - Horínek, M. Orolin
1242 divákov

Zvolen: J. Laco - Javín, Cebák, L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hraško - Pavliš, F. Turek, Sochor - Gálik, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Michal Chovan, R. Liščák, Lelkeš
Liptovský Mikuláš: Hála - Heš, D. Devečka, Kumstát, P. Lištiak, Martinka, M. Bača - Tomášek, J. Halaj, Cibuľa - M. Bartánus, Pohanka, Mikula - Roháč, Kuric, Kriška - Kropáč

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Góly: 4. Juraj Faith (Dravecký, Kledrowetz), 21. Dravecký (Juraj Faith), 56. Húževka (P. Bartoš) - 3. Vartovník (Saluga), 10. Pavličko (Harabin, Farkašovský), 21. Smotrila (Macejka, S. Pavličko), 33. Vartovník (Saluga, Horský)
Vylúčení: 8:8 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Ország - Snášel, Smrek
5436 divákov

Košice: J. Hudáček (33. T. Halász) - P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Mertel - Höglund, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký - Jenčík, Juraj Sýkora, Šimurda
Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský - Farkašovský, S. Pavličko, Smotrila - Leskovjanský, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Prokop, Saluga - Lemešani, Heizer, Hübler

MsHK Garmin Žilina - HC'05 Banská Bystrica 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 53. Škoda (Turoň), 60. Drevenák (Nádašdi, Turoň), rozhod. sam. nájazd Škoda - 12. Bulík (Pardavý, Surový), 40. Pardavý (Surový)
Vylúčení: 6:4 na 2 min
rozhodovali: Rudý - Brath, Milan Novák
559 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, M. Horák, V. Urban, Turoň, Ondrej, Krčula - Škoda, Palovčík, P. Barinka - Vala, M. Hreus, R. Krajči - Drevenák, Koložváry, Kokavec - Valášek, Hajnik,
Banská Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Vantroba, Kolba, R. Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - Surový, Bulík, Pardavý - Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár - Dian, Sabol, Jánoš - V. Országh, Češík, Ižvolt